2. Особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за допомогою здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги на суму, яка перевищує 50 тис. 8. Якщо протягом двох років після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду співробітнику кадрового складу буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата здійснюється з урахуванням раніше виплаченої суми. Хто має право на отримання державної соціальної допомоги та грошового забезпечення? У Дніпрі почали оформлювати заявки на отримання грошової допомоги для одиноких матерів від Всесвітньої продовольчої програми ООН. Будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, зокрема щодо виплати разової щорічної грошової допомоги до 5 травня у розмірі меншому, ніж 5 мінімальних пенсій за віком, можуть бути оскаржені до окружних адміністративних судів в порядку адміністративного судочинства. Останнє підвищення прожиткового мінімуму, і як наслідок, пенсій та соцвиплат, відбулося у липні. Четвертий містив практично такі ж суми, але, крім того, пропонував ввести додаткові виплати по догляду за дитиною до трьох років: не менше 30% прожиткового мінімуму.

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, https://ukrainatoday.com.ua/iaki-budut-vyplaty-pry-narodzhenni-druhoi-dytyny-u-2023-rotsi-v-ukraini/ але не пізніше одного місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини – не пізніше трьох діб. Одразу після народження з операційної або родзалу дитина за допомогою транспортного кувеза перевозиться у відділення інтенсивної терапії, де їй надають допомогу залежно від захворювання, що розвивається в перші хвилини, пояснює Ольга Садова, завідувачка відділенням інтенсивної терапії новонароджених в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі. Зараз близнючкам більше ніж півроку, вони добре розвиваються, надолужують час і борються з ускладненнями – вадами сердець, які їм діагностували після народження. Ірина Кондратова також говорить про загальну проблему недообстеженості матерів: «Дуже багато вагітних з деокупованих територій тривалий час не мали доступу до кваліфікованої медичної допомоги і через це мають акушерські, інфекційні ускладнення, загострення хронічних захворювань: діабету, епілепсії, гіпертонічної хвороби. А далі – звернемо увагу на показову фразу, яка промайнула за підсумками розмови з главою російського мзс сергієм лавровим (2 лютого 2023 року): «Учасники зустрічі розглянули проблему циркулювання на міжнародних майданчиках і в зарубіжній пресі недостовірної інформації про дії росії з евакуації та подальшого життєустрою дітей Донбасу». Анастасія Стефанишин розповідає про пацієнтку з сином, які вже мали виписуватися на момент 24 лютого. Також сім’ї наших поспішайок, які були виходжені в центрі і виїхали закордон, волонтерять там і допомагають нам, – розповідає керівниця Харківського регіонального перинатального центру.

«Я боялася, що залишуся без кувезів чи вентиляторів через усі ці подорожі в підвал і напівпідвал, адже устаткування дуже чутливе», – розповідає вона. Причому після всіх відрахувань і сплати численних кредитів зарплати на життя за підсумком практично не залишається. «Багато людей закордоном розуміють, що вагітні жінки та новонароджені діти – це найвразливіша категорія людей, – каже Анастасія Стефанишин, неонатологиня Івано-Франківської обласної дитячої лікарні .- Їм потрібна допомога напочатку, бо потім це якість життя або інвалідність. Їм потрібні спеціальні розчини жирів і вітамінів, гідролізні та амінокислотні суміші. Окрема стаття видатків – спеціальні суміші для годування малечі. Керівниця Харківського регіонального перинатального центру Ірина Кондратова зробила оновлення обладнання та створення стратегічного запасу медикаментів одними з пріоритетів на початку повномасштабного вторгнення. На шостому місяці повносмасштабного вторгнення Росії ООН повідомила, що стрес від війни збільшив кількість передчасних пологів в Україні. Коли на початку вторгнення нам пропонували апартуру, ми відмовлялися на користь Харкова, адже розуміли, що там ситуація критичніша. Лікарі з інших областей казали про зростання показників навіть у два рази, проте з часом ситуація вирівнялася і зараз сплеску передчасних народжень немає. У всьому світі стрес вважають одним із факторів ризику передчасних народжень.

Після короткострокового збільшення у лютому-березні 2022 року кількість передчасних пологів зменшилась до 8-10%: люди адаптувалися або виїхали за межі області та України». Розмір допомоги при народженні дитини фіксований та однаковий для всіх (попри кількість дітей, які виховуються в сім’ї) – 41 280 грн. Просимо у вас допомоги на перший час, для життя, купити одяг та взуття діткам, вставити вікно у дитячій кімнаті. Visit Ukraine Merch – патріотичний одяг та аксесуари з доставкою по всьому світу. Після стабілізації життєво важливих функцій розпочинається наступний етап виходжування, який може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. «В Україні дуже потужна неонатологія та перинатологія були ще до вторгнення: ми маємо сучасні перинатальні центри з реанімаціями новонароджених та відділеннями виходжування, які обладнані на рівні високо розвинених країн. О.М. Лук’янової НАМН України» відмічає важливу тенденцію: показник смертності немовлят до 1 року не збільшився порівняно з попередніми роками і складає 6,72 на 1000 дітей: «Це означає, що допомога новонародженим в Україні продовжує надаватися якісно».