Згідно з комплексною Програмою розвитку цивільного захисту міста Харкова на 2018-2022 роки та розпорядженням міського голови «Про основні завдання цивільного захисту міста Харкова на 2020 рік» проводилися заходи щодо запобігання виникнення і ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, в тому числі невідкладних заходів з протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19 на території м. Харкова. З метою захисту прав дітей підготовлено та направлено до судів 57 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав, по яких судом прийнято 56 рішень стосовно 64 батьків відносно 71 дитини. У рамках транспортної соціальної послуги з перевезення осіб з інвалідністю І та ІІ груп із порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, диспетчерською службою «Інватаксі» прийнято та виконано майже 3,0 тис. Чисельність наявного населення м. Харкова за січень-серпень 2020 року (за останніми статистичними даними) зменшилася на 8 640 осіб і станом на 1 вересня дорівнювала 1 434,6 тис. За останніми статистичними даними в І півріччі 2020 року в м. Харкові введено до експлуатації житлових об’єктів загальною площею 199,2 тис. Водночас слід зазначити, що після 2014 року допомога при народженні була доповнена новими видами соціальної підтримки сімей з дітьми, щоб усебічно і комплексно враховувати інтереси дитини зокрема та сім’ї в цілому, – одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», відшкодуванням послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», наданням широкого спектра соціальних послуг, допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, одноразовою оплачуваною відпусткою при народженні дитини чоловіку, дружина якого народила дитину, допомога при народженні другої дитини батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю чи одиноким батьком.

Лікарняні та допомога по вагітності та пологах не беруть участі в розрахунку середньої зарплати, незважаючи на те що відомості про них вказують у Звіті з ЄСВ. Точно у нас свої реалії, тому нам потрібно розвивати саме те, що в наших реаліях довело свою ефективність. Період, коли жінка була непрацездатною з хвороби та інших обставин, потрібно виключити з 730 днів. Станом на 01.10.2020 КСП «Харківгорліфт» обслуговує 6 794 ліфти, 6 366 систем диспетчеризації та додатково 352 ліфти у відомчих будинках, будинках ЖК, https://chamcandoit.com ЖБК і ОСББ та інших закладах. Мережа підвідомчих закладів культури станом на 01.10.2020 включає 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів; 10 бібліотечних закладів – юридичних осіб, які об’єднують 73 бібліотеки-філії; 11 клубних закладів; 4 музеї; комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку ім. У вищих навчальних закладах міста Харкова працює 15 гендерних освітніх центрів, які здійснюють просвітницьку роботу в студентському середовищі з питання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Щомісячно виплачувалися 120 стипендій міського голови «Обдарованість» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів і для студентів ВНЗ у розмірі 600 грн та 240 стипендій міської ради «Кращий учень навчального закладу» у розмірі 400 грн. Окрім того, діє 50 закладів освіти, які не належать до комунальної власності міста та фінансуються скільки дають за другу дитину рахунок коштів засновників (власників): 30 виплата при народженні другої дитини 2023ватних загальноосвітніх шкіл, 19 приватних дитячих садків та дитячий садок відомчого підпорядкування. Діє електронний сервіс «Єдиний кабінет харків’янина» (мій Харків), який надає можливість мешканцям міста здійснити перевірку на дійсність довідок в сфері реєстрації місця проживання та документів, допомога при народженні другої дитини виданих комунальним підприємством «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» Харківської міської ради; сформувати довідки в сфері реєстрації місця проживання; замовити технічний паспорт на нерухоме майно; передати показники лічильників до всіх підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг; сплатити за спожиті комунальні послуги; авторизуватися на Порталі електронних сервісів міста Харкова для отримання електронних послуг та на Порталі харків’янина для прийняття участі у подачі проєктів чи голосуванні за них в рамках громадського бюджету; записатися на прийом до Центру надання адміністративних послуг міста Харкова та його територіальних підрозділів (ЦНАП), Центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс», Будинку нерухомості; перевірити стан виконання послуги в будь-якому ЦНАП міста Харкова, скористатися електронним сервісом «Дитяче харчування онлайн» та «Е-Паркування». Спільно з креативним агентством Boomerang проведено онлайн-курс безкоштовних скільки платять за другу дитину 2023нять «Kharkiv Sport Academy» для спортивних федерацій (асоціацій) і клубів міста Харкова з основ розвитку власного бренду, ведення соціальних мереж та маркетингових можливостей у сфері спорту.

За загальним фондом бюджету забезпечувалося функціонування комунальних закладів охорони здоров’я; впровадження медикаментозних технологій в лікуванні окремих категорій населення за життєвими показниками; медикаментозне забезпечення хворих на цукровий діабет та на інші ендокринні захворювання жителів міста; за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції – відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину під час забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет через аптечні підприємства всіх форм власності; удосконалення санітарно-епідеміологічного благополуччя в комунальних закладах охорони здоров’я; створення єдиного інформаційного поля та вдосконалення служби медичної статистики в системі охорони здоров’я міста. Додатково в галузь охорони здоров’я міста залучено 172,4 млн грн на реалізацію Комплексної програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова на 2011-2020 роки» (9 місяців 2019 року – 80,8 млн грн). На харчування школярів у бюджеті міста Харкова передбачено видатки на суму 117,2 млн грн, допомога при народженні другої дитини у тому числі 104,3 млн грн – на харчування школярів та 12,9 млн грн – на забезпечення першокласників молоком.