Нагадаємо що 12 січня 2022 року всі ФОПи 2-4 групи,незалежно від 13,5 тис. Медикам, чи буде підвищення зарплати медикам в 2023 році які у січні отримали аванси без підвищення зарплати медикам з 1 січня 2023, website виплатять всі нарахування та надбавки разом із заробітною платою у кінці розрахункового місяця. Оновлена система нарахування заробітних плат запрацює тільки у 2021 році, зарплата лікаря 2023 однак влада знайшла вихід із ситуації у вигляді підвищення зарплат медикам вже з 1 вересня 2020 року. Нагадаємо, 18 червня президент України Володимир Зеленський під час свого виступу до Дня медика підписав указ про підвищення мінімальної зарплати медикам. А також додав, що ці суми повинні бути враховані під час формування бюджету на 2022 рік. Відповідний указ підписав президент країни Володимир Зеленський під час урочистостей до Дня медика 18 червня. Отже, більше фінансування мають отримувати ті медустанови, в які звертається більше пацієнтів, а лікарні з меншою кількістю пацієнтів опинилися під загрозою закриття. У межах другого етапу реформи в Україні почали надавати 27 пакетів безкоштовних медичних послуг, а лікарні перейшли на іншу систему фінансування – тепер гроші їм виділяє НСЗУ, з якою медичні установи підписують контракти.

Мінімальна заробітна плата сімейного лікаря 2023 плата 2022 року в Україні встановлюється Закoном “Про держбюджет нa 2022 рік” за поданням Kaбінету Міністрів України (відповідальний – Мінфін). За даними Держстату (.xlsx), https://leedonss.com середня зарплата медиків в Україні становила 11 510 грн у I кварталі 2021 року і 12 014 грн – у II кварталі. 20 тис. грн для лікарського складу”, – заявив Зеленський. Вони значно зросли – на 8,1%, в червні було зростання всього на 1,1%. Грошима роботодавці заборгували працівникам станом на 1 серпня 3,4 млрд грн або на 254 млн грн більше, ніж у червні. До проблем медичної галузі за останній рік було прикуто чимало уваги громадськості та влади, однак ситуація залишається невтішною. Фінансовий аспект не був головним, коли Анна зголосилася йти у бригаду, адже тоді про доплати жодної конкретної інформації ще не було. Деякі комунальні лікарні все ж зробили доплати – хто по 500 гривень, хто по кілька тисяч. Окремі установи обіцяють диференціацію зарплат пізніше – через один-три місяці, коли акумулюють необхідні кошти на рахунках, але це демотивує медиків, виходить, навіть ковідні доплати увійшли до загальної зарплати в 20 тисяч. Зараз разом із надбавками і доплатами вона отримує щомісяця близько 14 тисяч гривень, що втричі більше за її звичайну зарплату.

Останні після заяв влади про зростання зарплат теж підвищили планку і підняли зарплати, які й так були вищими, ніж у державних клініках, в середньому на 10-20%. Наприклад, терапевту пропонують до 30 тисяч. Наприклад, співробітник протягом усього місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати і не мав робочих днів. Іншим прикладом може бути те, що співробітник увесь місяць не мав оплачуваних робочих днів з інших однієї або одночасно кількох різних причин – через неоплачувану непрацездатність, прогул тощо. Також будуть враховані витрати на забезпечення реконструкції та оснащення сучасним діагностичним обладнанням закладів охорони здоров’я, віднесених до переліку опорних та інших закладів охорони здоров’я відповідно до затверджених планів розвитку здатної мережі госпітальних округів. В умовах воєнного стану пріоритетом державного бюджету на наступний рік буде сектор безпеки і оборони, а також забезпечення усіх соціальних зобов’язань держави, наголосив Єрмоличев. Підписаний президентом Володимиром Зеленським указ про підвищення зарплат медикам передбачає, що це буде зроблено в наступному році.

У МОЗ також повідомили про те, що мінімальна зарплата лікаря 2023 медиків середньої ланки буде встановлена на рівні 13,5 тис. Як повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”, на засіданні уряду 15 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що таке підвищення зарплат медикам запланували на виконання указу президента Володимира Зеленського від 18 липня, згідно з яким лікарі не можуть одержувати зарплату менше ніж 20 тис. Документ передбачає мінімальну зарплату лікарів на рівні 20 тис. Бoнус. Таблиця: які виплати фiзособам входять чи не вxодять у мінімальну зарплату, які oподатковуються ПДФО, ЄСВ та військовим збoром, а які – ні? Приклад 1. Сума нарахованої працівнику зарплати більша за мінімальну зарплату. Тому платити підвищені зарплати вони навряд чи зможуть і надалі. Якщо звільнення немає, то як платити указані податки і збори, коли через “карантинну” відпустку відпрацьовано неповний місяць? Отже, працівниця увесь квітень місяць – у неоплачуваній відпустці і не отримувала заробітну плату. Единый налог 2-я группа останется неизменным, поскольку для расчета за весь год взимается значение минимальной зарплаты на 1 января текущего года. Из последнего заявления министра социальной политики становится ясно, что минимальный уровень заработной платы хотят поднять в полтора раза, но при этом оклад бюджетника отвяжут от минимальной зарплаты.