ukrainatoday.com.ua – https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/.

Трудова карта прив’язана до певного місця роботи. При цьому Яременко зазначив, що пакет, за яким НСЗУ профінансує медзаклад, “матиме чіткі цілі щодо кожної лікарні з визначенням місця лікарні в спроможній мережі та приведення фінансових показників у відповідність до успішних закладів”. Адже лікарні є самостійними підприємствами, які розпоряджаються коштами на власний розсуд. Тому саме від керівника лікарні залежить, який відсоток бюджету буде спрямовано у фонд заробітної плати”, – зазначив очільник МОЗ. Медичні заклади, які не можуть підвищити зарплату медикам до встановленого урядом рівня, отримають дофінансування, але їх перевірить Держаудитслужба, в разі порушень керівника такого медзакладу очікує штраф до 65 тис. У разі призупинення трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення і фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові. При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру буде врахована основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, постанова Кабміну від 31.01.2001 р. А отже, якщо у медпрацівника й без того за рахунок певних доплат і надбавок такий мінімальний рівень досягається, то й цієї надбавки за престижність у нього може й не бути. Медзаклади-КНП теж можуть підняти рівень зарплат за рахунок таких надбавок.

Диференціація заробітної плати медичним, фармацевтичним працівників та фахівцям з реабілітації буде здійснюватися в межах фонду оплати праці шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи. Постанова встановлює мінімальні розміри оплати праці для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності. За його даними, йдеться не про Київ, а про віддалені регіони, які забезпечують гідний рівень оплати праці співробітникам. За ще одну продану нерухомість – потрібно буде заплатити вже 5% від її вартості. За його словами, зараз влада розбирається з кожного окремого випадку, де медики скаржилися на відсутність законної надбавки з січня цього року. За його словами, наразі підвищення рівня заробітних плат для вчителів є ускладненим через те, що всі доходи бюджету спрямовуються на ЗСУ, а соціальні виплати фінансують міжнародні донори, допомога яких вже вимірюється десятками мільярдів доларів. Постановление №2 содержит требование о дифференциации заработных плат медработникам. Міністерство охорони здоров’я, за підтримки Президента та Уряду, досягло підвищення заробітних плат медичним працівникам з 1 вересня цього року. У продовження цього з`явився ще один варіант, аби не виконувати рішення Президента України – це скорочення кількості працюючих. У ТМО та стоматполіклініці Володимира не вистачає ресурсів Національної служби здоров’я України на виплату підвищеннях зарплат медикам до кінця року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, підвищення зарплат медикам – одна з небагатьох пропозицій у проєкті бюджету-2022, які можуть позитивно вплинути на рівень життя українців. Як повідомлялося, 12 січня Кабінет Міністрів затвердив постанову про підвищення заробітної плати лікарів і медсестер у 2022 році. Як нам жити на 6500? До того ж береться до уваги оплата трудової діяльності працівників закладів охорони здоров’я та установ із соцзахисту громадян за рішенням Мінпраці та Міністерства охорони здоров’я за №308/519 (Умови №308/519). До Комітету та в особисті повідомлення моєї сторінки Facebook надходять сигнали про те, що деякі керівники медичних установ намагаються змушувати співробітників переходити на 0,5 або 0,75 ставки. В Україні в деяких лікарнях керівники змушують медиків переходити на половину ставки, щоби не платити їм підвищені оклади у 20 тисяч гривень. За словами Яременка, перевірки чекатимуть і на ті лікарні, в яких керівники примусово переводять медпрацівників на неповну ставку, при цьому залишаючи їх працювати повний робочий день. Заступник голови ОПУ додав, що вже почалися і продовжуватимуться перевірки за фактами примусового переведення медиків на неповну ставку, а керівникам таких лікарень пригрозив «кадровими рішеннями». Також міністр зустрівся з головами громад – власниками лікарень та лікарями й обговорили підготовку до третього етапу інфраструктурної медичної реформи по затвердженню спроможної мережі.

Також Ляшко зауважив, що сьогодні мільярд гривень НСЗУ перерахує за січень закладам екстреної медичної допомоги, і ще понад 946 мільйонів гривень за лютий буде передано до Держказначейства найближчими днями. Відповідно, середня зарплата лікаря наступного року перевищить 22,5 тисячі гривень. Середня зарплата на таких посадах становить в середньому від €500-800 до €2000. Вперше зарплата лікарів зросла за рік вдвічі. На 2022 рік планове підвищення пенсій закладене у бюджет і відбудеться – на цьому неодноразово наголошували в уряді. У державному бюджеті України на 2021 рік закладено підвищення зарплат медикам на 30%. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів. Таке фінансування видаватиметься спочатку на півроку, кошти на це вже закладено у програму медичних гарантій. Загалом на фінансування системи охорони здоров’я в наступному році передбачено 161,4 млрд грн із трансфертами, зокрема 123,5 млрд грн закладено на фінансування програми медгарантій. Окрім цього, 8,3 млрд грн закладено на фінансування загальнодержавних медзакладів, 2,4 млрд грн – на пілот із надання високоспеціалізованої допомоги. 13,5 тис. грн, відповідно це закладено в бюджет. На боротьбу з COVID-19 закладено 19,4 млрд грн, з яких 15,8 млрд грн – на надання допомоги пацієнтам у медзакладах, 2,6 млрд грн – на закупівлю вакцин і 1 млрд грн – на запобігання поширенню COVID-19 в школах.