Потім я спробую коротко окреслити весь той інструментарій, яким я намагатимуся характеризувати, описувати посткомуністичні трансформації, і після того вже візьмуся за основну частину своєї доповіді, тобто власне за аналіз української трансформації, використовуючи окреслений інструментарій і маючи на увазі ширший контекст посткомуністичних трансформацій не лише в Україні, а й у посткомуністичному світі загалом. Тим більше, що події 1989-1991 років якби підтвердили цю тенденцію – коли ще три десятки посткомуністичних країн стали на шлях демократизації. Відомо, однак, що жодної демократії в більшості посткомуністичних країн не виникло. І в цьому сенсі Україна, Грузія та Молдова істотно відрізняються як від інших совєтських республік, де утвердилися консолідовані авторитарні режими, так і від посткомуністичних країн Східної Європи, де постали або ж постають консолідовані демократії – під опікою ЄС, а подекуди й НАТО. Першу з них він узагалі розтягує майже на ціле століття, від 1826 року до Першої світової війни, що виглядає доволі дивно, бо ж під хвилею ми розуміємо процес, котрий розгортається в ряді країн у більш-менш стислі часові терміни. Я процитирую вам Френсиса Фукуяму (Francіs Fukuyama), который подобным образом объясняет, почему практически все примеры успешного экономического развития в условиях политического авторитаризма происходят из Восточной Азии: «Немало стран этого региона еще задолго до начала модернизации имели продолжительную традицию сильных государств с профессиональной бюрократией.

Я вам просто напомню, что колоссальные проблемы с соседями имели и маленькие чехи, https://www.thewarlockname.com/forums/users/jurgenidl3663513/ и маленькие эстонцы, и маленькие финны, и маленькие словаки, и маленькие словенцы, а, тем не менее, как-то вышел толк, и я думаю, что и маленькие украинцы каким-то образом вывернутся. » От вам і різниця між корупцією в одних країнах, де є певні правила гри, та інших, де грають без правил. Я вам не гарантую ані того, ані того, але старатимуся принаймні структурувати відому більш-менш інформацію найоптимальнішим, як мені здається, чином і старатимуся все-таки десь у кінці представити якесь світло в кінці тунелю – тобто те, ncbme.com що мені видається світлом в кінці тунелю, хоча насправді це може бути просто прожектор зустрічного паровоза. Крім того, варто зробити ще одне застереження: демократія це також устрій, у якому немає альтернативної – формальної чи неформальної – інституції, котра є не виборною, а проте впливає, суттєво впливає на рішення виборних інституцій. І створили натомість нові інституції, запровадили нові процедури, утвердили найголовніше – реальний розподіл влад та верховенство права. Мы во время выборов Президента в этом убедились.

В то же время высок риск скандалов и конфликтов, передбачення для України на 2023 рік которые вскоре заставят их чувствовать себя некомфортно. У всех сценарий чуть разный, но та же хронологическая цепочка. Эскалация конфликта повторится многократно вплоть до подписания мирного соглашения, но без катастрофического отражения на судьбах простых людей. Насамперед сказав дуже просту річ, що падіння диктатури не конче веде до демократії. Я би сказав, що й Совєтський Союз в останні роки перестройки був такою країною, де існувала вже електоральна демократія, проте зберігалася також конституційно закріплена керівна роль Комуністичної партії, котра мала вирішальний голос у дуже суттєвих справах. Гадаю, нічого тут особливо пояснювати не потрібно, я просто наполягаю на вживанні терміну «посткомуністичний», що кажуть екстрасенси про війну 2023 року а не «постсоціалістичний» – як це роблять наші суспільствознавці брежнєвського розливу, тому що, вважаю, ніякого «соціалізму» в СССР не було, а був радше різновид державного капіталізму. Цікаво, який місяць не був пекельним і які взагалі критерії “пекельності”? Астроном Карл Саган у книзі “Світ, охоплений демонами” 1995 року написав, що огрядний акушер, який стоїть поруч із породіллею, чинить на немовля більше сили тяжіння, ніж уся планета Юпітер. Але їхня риторика м’якша, ніж у відвертих пропагандистів, тому вони не викликають підозр і уникають санкцій. Але поступово вони навчилися консолідувати свою авторитарну владу, вправно при тому імітуючи демократичну риторику.

Конкурентність передбачає наявність принаймні двох партій, чи принаймні двох кандидатів, які змагаються за владу, а також їхній більш менш однаковий доступ до інформаційних, фінансових та інших ресурсів, зокрема їхні рівні можливості оскаржувати процедуру в незалежному судівництві. Гантінгтон догледів перехід від авторитаризму до демократії за півтора десятиліття в 35 країнах і спробував з’ясувати причини такої синхронної, майже одночасної трансформації. Пам’ятайте, однак, що наразі за валовим продуктом на душу населення Китай відстає навіть від передбачення для України на 2023 рік. Помните, однако, что по валовому продукту на душу населения Китай пока что отстает даже от Украины. Она поможет добиться успеха в переговорном процессе, прекратив тяжелые бои на всей территории Украины. Евгений Сатановский, независимый аналитик из Центра стратегических и международных исследований в Москве, предложил два возможных сценария будущего развития ситуации Украины. Сейчас все захлопнулись в себе – и это продлится до 2024 года. Сейчас идет глобальная трансформация человечества. Усі ті перехідні процеси, які я сьогодні описуватиму на прикладі передбачення для України на 2023 рік, належать до так званої транзитології, котра в останні десятиліття перетворилася на самостійну, по суті, галузь політичної науки. Дехто, як наприклад Майкл Макфол (Michael McFaul), назвав це четвертою хвилею демократизації, маючи на увазі процеси, пов’язані не лише з занепадом комунізму, а й, ширше, із закінченням холодної війни. Як повідомляв ІМІ, у серпні 2022 Незалежна медійна рада оприлюднила висновок щодо трьох матеріалів УНІАН з передбачення для України на 2023 рікми таролога щодо перебігу війни (зокрема, ударів по конкретних містах) та добіркою народних прикмет і звичаїв.