При добровільній сплаті аліментів, якщо такі здійснюються шляхом відрахування із заробітної плати – такі починають нараховуватися з моменту подання платником заяви в бухгалтерію за місцем роботи. Виконувалися роботи із забезпечення ілюмінації у святкові дні. Утримання дитини – це правовідносини між батьками і дітьми, в яких батьки зобов’язані матеріально забезпечувати дітей, а дітям належить право на отримання такого забезпечення. Так, законодавство у ст. 182 СК передбачає, що аліменти повинні забезпечувати повноцінний, всебічний розвиток дітей на достатньому рівні. Такий судовий наказ про аліменти виплат на рівні мінімально гарантованих сум, на відміну від багатьох інших – згідно зі ст. 170 ЦПК – практично неможливо скасувати. Є ще один показник – мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину, він встановлений на рівні 1 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, скільки дають за другу дитину за умови, що платник аліментів може виплатити таку суму. До того ж, у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів, судом може бути присуджений і мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню з інших членів сім’ї та родичів на одну дитину і становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Зокрема для висвітлення майнового становища платника Вам знадобиться довідка про його доходи.

При бажанні отримати суму аліментів від платника більшу, ніж мінімальна – варто звертатися в порядку позовного провадження з вимогою про стягнення аліментів. Якщо мова йде про стягнення аліментів на непрацездатну дитину, що досягла повноліття в порядку ст. 198 СК – тут варто подавати документи, що підтверджують непрацездатний стан – зокрема інвалідність, обґрунтовувати витрати на лікування, медикаментозне обслуговування дитини, встановлені діагнози, призначене лікування, чеків на оплату операцій чи протезування тощо. Водночас слід зазначити, що після 2014 року допомога при народженні була доповнена новими видами соціальної підтримки сімей з дітьми, щоб усебічно і комплексно враховувати інтереси дитини зокрема та сім’ї в цілому, – одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», відшкодуванням послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», наданням широкого спектра соціальних послуг, допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, одноразовою оплачуваною відпусткою при народженні дитини чоловіку, дружина якого народила дитину, батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю чи одиноким батьком.

Нерідко буває так, що на речах замість розміру пишеться вік дитини, на якого розрахована річ. Наприклад, якщо потрібна вам річ маркована відміткою «5 років», то ви дивитеся, якого українському розміром вона приблизно відповідає, а також на який зріст і вагу розрахована. Всі кнопки і гудзики на повзунках та сорочечках для новонароджених повинні бути маленькі за розміром і без гострих країв. Тому хороше взуття не може бути дешевою . Не варто купувати взуття про запас . Вимірювання для зимового взуття проводите з шкарпеток, для літньої – босоніж. При виборі таких виробів вам потрібно враховувати 3 показника – вік, розмір об’єму талії і обхвату стегон, в іншому випадку дитині буде в них некомфортно. Іноді доцільним є стягнення аліментів у твердій сумі – водночас, зважаючи на постійні зміни рівня інфляції, втрату купівельної спроможності та постійне підвищення цін – стягнення аліментних виплат в процентному співвідношенні – буде кращим варіантом. При цьому, призначена державна соціальна допомога виплачується інваліду з дитинства незалежно від одержуваного ним заробітку, стипендії, аліментів або інших доходів, а державна соціальна допомога, яка призначена на дитину-інваліда віком до 18 років, виплачується незалежно від одержання інших видів допомоги. Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальвиплата на другу дитину 2023 допомога багатодітним сім’ям 2023 виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки в банку.

Іншим дітям-інвалідам, які перебувають на повному державному утриманні, призначена державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50 відсотків та перераховується на їх особисті рахунки в банку. Якщо особа з інвалідністю звернулося в ПФ не пізніше трьох місяців з дня отримання статусу інваліда, то пенсія буде призначена з дня встановлення інвалідності. Допомога також може бути призначена і виплачена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї за умови подання довідок про склад сім’ї і про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації. Виплата державної соціальної допомоги здійснюється щомісяця за поточний місяць у встановлені органами праці та соціального захисту населення строки. У разі народження дитини під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань адміністрація ізолятора або установи у десятиденний строк після отримання заяви матері про призначення допомоги при народженні дитини подає її скільки дають за другу дитинуяву і копію свідоцтва про народження дитини до органу праці та соціального захисту населення. Суми державної соціальної допомоги, не одержані своєчасно з вини органу, який призначає або виплачує державну соціальну допомогу або через неможливість отримання цих сум інвалідом чи його офіційним представником з поважних причин (наприклад, перебування на лікуванні) виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким терміном.При цьому виплата при народженні другої дитини 2023 державної соціальної допомоги за минулий час здійснюється виходячи з прожиточного мінімуму, затвердженого на момент її виплати, з компенсацією за несвоєчасну її виплату.